Ošetření laserem

Ošetření laserem

Ošetření laserem představuje nejmodernější a zároveň šetrnou alternativu klasické vrtačky, kyret nebo ultrazvuků k odstranění zubního kamene a chirurgického skalpelu.

Použití laseru ve stomatologii

Ve stomatologii se nejčastěji používají 2 typy laseru. Diodový laser se nejlépe vstřebává v tkáních, kde je přítomno červené krevní barvivo - hemoglobin. Proto je tento laser nejúčinnější při ošetření měkkých tkání jako je dáseň, sliznice nebo kůže. Erbiový laser se na rozdíl od diodového lépe vstřebává v tkáních obsahující vodu. Protože voda je v určitém procentuálním zastoupení přítomna i v zubech, kostech, zubním kameni.

Záchovná stomatologie

V záchovné stomatologii se laser používá k bezkontaktnímu (žádné vibrace, žádný tlak, žádný nepříjemný zvuk) odstranění zubního kazu, ke sterilizaci povrchu zubu před pečetěním žvýkacích plošek a k ošetření citlivých zubních krčků, léčbě oparů a aftů.

Endodoncie

V endodoncii používáme laser ke sterilizaci kořenového kanálku při zánětu zubní dřeně. Touto laserovou koncovkou je rovněž možné proniknout přes kořenový hrot, pokud již zánět pronikl až do oblasti kolem kořenového hrotu.

Paradontologie a implantologie

V paradontologii používáme laser k odstranění zubního kamene a sterilizaci zánětlivého okolí. Díky diagnostice laserové sondy přístroj vysílá laserový paprsek pouze do míst, kde je přítomen zubní kámen, samotný povrch zubu zůstává nedotčený, což je velmi podstatné pro následnou regeneraci. Stejný efekt má laser i u zánětu dásně v okolí implantátů.

Chirurgie

V chirurgii se laser používá jako dokonalý chirurgický nůž. Výhodou je, že místo v okolí řezu nekrvácí, je sterilní a hojí se bez jizvy. Použití laseru ve stomatologii přináší mnohé léčebné výhody a možnosti pro lékaře a velmi široké spektrum bezbolestných zákroků pro pacienta.

Výhody ošetření laserem

  • zákroky vyžadují minimální nebo žádné množství anestetika
  • nahrazuje klasickou vrtačku: žádné nepříjemné vibrace, tlak a zvuky během vrtání
  • bezpečný a šetrný způsob odstranění zubního kamene včetně kvalitnější a rychlejší regenerace
  • potlačuje bolest a otoky
  • po chirurgickém zákroku není nutné ránu šít
  • zastavuje krvácení během chirurgických zákroků
  • rychlejší průběh hojení
  • nepatrné tvoření jizev
  • sterilizační efekt během zákroku

Ošetření KEY LASER 3 není hrazeno zdravotní pojišťovnou