Léčba zubního kazu

Léčba zubního kazu

Ozónová terapie odstraní zubní kaz v počátečním stadiu bez vrtání a bolesti. Ničí bakterie, snižuje riziko infekce zubní dřeně a minimalizuje obnovení kazu.

Odstranění kazu bez vrtání

Při ošetření hlubokého zubního kazu ničí bakterie, takže významně snižuje riziko infekce zubní dřeně a minimalizuje obnovení kazu. Ozón vysušuje a desinfikuje kořenové kanálky. Přístroj HealOzone dokáže vytvořit kolem napadeného zubu přímo v ústech pacienta vakuum, ve kterém se zubní kaz pomocí ozónové terapie zcela deaktivuje, a pomocí řízené remineralizace pak dojde k obnově normální struktury zubu. Řada kazů se pak nemusí opravovat vůbec, nebo je drobný defekt pouze zalit kompozitní pryskyřicí a zaleštěn, aniž by zůstal viditelný.

V zásadě platí, že čím větší hloubka kazů v dentinu, tím delší je čas ošetření, čím lepší je možnosti přístupu ozónu, tím kratší je čas ošetření, po 20 sekundách je 99,9% bakterií způsobujících zubní kaz na povrchu zubu zcela deaktivováno, hloubka, ve které ozón působí v kariózním dentinu je 3 mm v rozmezí 40 vteřin. Celková doba ošetřování přístrojem HealOzone je 20 - 60 vteřin!

Kazy, které byly ošetřeny ozónem, se již znovu nevytvoří! Dokáže bezbolestně léčit: záněz dásní, opary, afty a desinfikovat kořenové kanálky. Je určen pro všechny generace.

Ošetření HealOzonem není hrazeno zdravotní pojišťovnou